Lupina je výjimečná luštěnina

1.Prevence trávicích problémů
Častá konzumace lupinových produktů podporuje zdraví střev a pomáhá vyrovnat se se zácpou, syndromem dráždivého tračníku a dalšími obtížemi spojenými s trávicím systémem. Vysoký obsah vlákniny působí jako probiotikum, čímž se zvyšuje tvorba dobrých bakterií ve střevě. Snižují také růst škodlivých střevních bakterií, jako je Clostridium (např. Clostridium ramosum, C. spiroforme a C. cochleatum).
2.Snižuje vysoký krevní tlak nebo hypertenze
Ukázalo se, že extrakty lupinového proteinu korigují dysfunkci cévního endotelu, což pomáhá při snižování vysokého krevního tlaku.
3.Antioxidační efekty
Extrakty lupiny mají velkou antioxidační aktivitu. Lupinové boby jsou dobrým zdrojem antioxidačních látek, karotenoidy-beta karoten, lutein, zeaxantin, tokoferoly.
Lutein a Zeaxanthin, jsou sloučeniny spojené zejména s ochranou před onemocněním očí.
4.Snižuje projevy anémie
Lupinové boby se obsahují větší množství železa, které spolu s přítomností vitamínu C pomáhá při tvorbě hemoglobinu. Obsah vitamínu C pomáhá při podpoře absorpce železa a tvorby hemoglobinu. Zmírňuje projevy anémie, která způsobuje mnoho problémů, jako je únava, dušnost, bledost kůže atd.
5.Posiluje imunitu
Zdravý imunitní systém je velmi důležitý v boji proti všem infekcím. Boby Lupiny obsahují nezbytné minerály a vitamíny, jako je vitamin A, komplex B, vitamin C, které posilují náš imunitní systém. Obsah vitamínu C v lupinových bobech také posiluje náš imunitní systém a je schopen bojovat s infekcemi, jako je nachlazení a chřipka.
6.Významný vliv na pokožku
Antioxidanty přítomné v lupinových bobech pomáhají v boji proti škodlivým volným radikálům. Antioxidační obsah lupinových bobů, zejména lupinového oleje, zabraňuje předčasnému stárnutí pokožky a potlačuje tvorbu vrásek.
7.Prospěšné pro vlasy
Vysoký obsah bílkovin, minerálů a vitamínů v lupinových bobech pomáhá při tvorbě zdravé struktury vlasů, neboť mají všechny potřebné živiny pro podporu zdravého růstu vlasů.
8.Pomáhá při hubnutí
Jak již bylo zmíněno, lupinové boby obsahují vyšší obsah vlákniny, díky kterému je člověk po delší dobu nasycený. Tento efekt výrazně pomáhá k redukci pocitu hladu.
9.Chrání srdce
Podle výzkumu, extrakty lupinového proteinu ukázaly snížení rozvoje arterosklerotických lézí. Rovněž snižují vysoký krevní cukr, vysoký krevní tlak a vysokou hladinu cholesterolu, což jsou rizikové faktory srdečních chorob.
10.Posiluje kosti
Udržování zdraví kostí je velmi důležité, abychom se vyhnuli problémům, jako je osteoporóza, zlomeniny atd. Vápník a fosfor, který se hojně vyskytuje v lupinových bobech, jsou nezbytnou součástí zdravé výživy.