Olej z lupiny a jeho unikátní vlastnosti

Lupinový olej je bohatý na aminokyseliny, polynenasycené mastné kyseliny, vitamíny A, E a minerály. Toto zajišťuje normální fungování buněk kůže. Polynenasycené mastné kyseliny zabraňují poškození volnými radikály a zároveň chrání pokožku před stárnutím. Významný je ve svých antioxidačních vlastnostech, velmi dobře odstraňuje alergii pokožky a má na ni zvláčňující účinek.

Lupinový olej má jedinečně vysoký obsah karetonoidů, zejména Lutein a Zeaxanthin a Lupeol. Bylo zjištěno, že Lutein a Zeaxanthin jsou koncentrovány v makule (žluté skvrně oka), malé oblasti sítnice odpovědné za centrální vidění. Hypotéza přirozené koncentrace spočívá v tom, že lutein pomáhá chránit oči před oxidačním stresem a vysoce energetickými fotony modrého světla. Různé výzkumné studie ukázaly, že existuje přímý vztah mezi příjmem Luteinu a pigmentací v oku. Jakákoli výhoda se pravděpodobně projeví u subpopulací osob vystavených vysokému oxidačnímu stresu, jako jsou silní kuřáci nebo lidé se špatnou výživou. Lupeol má požití v komplexní farmakologii a vykazuje antiprotozoální, antimikrobiální, protizánětlivé, protinádorové a chemopreventivní vlastnosti.

Studie také zjistila určitou aktivitu jako inhibitor dipeptidylpeptidázy-4 a inhibitor prolyloligopeptidázy ve vysokých koncentracích (v milimolárním rozmezí). Je to účinný inhibitor v laboratorních modelech rakoviny prostaty a kůže. Lupinový olej je používaný v kosmetických přípravcích pro citlivou suchou pokožku, chrání před vráskami, suchou pokožkou a problémy s pigmentací. Lupinový olej rozjasňuje, bělí pokožku, odstraňuje pihy a pigmentové skvrny, které se objevují s věkem. K vrozenému odstranění pihy dochází pouze pokud jsou důsledkem slunečního záření. Polynenasycené mastné kyseliny zabraňují poškození volnými radikály a zároveň chrání pokožku před stárnutím. Lupinový olej, mandlový olej a jojobový olej se ve smíchané podobě používají jako noční maska na obličej, krk a dekolt. Lupinový olej uklidňuje podrážděnou pokožku, rozjasňuje ji a vyhlazuje vrásky. Studie prokázaly dobrý účinek při kosmetickém použití prostředku, zejména jako antioxidant, činidlo proti volným radikálům, antielastáza, činidlo pro ochranu proti UVA a / nebo B, činidlo pro ochranu DNA proti poškození, zejména oxidačnímu poškození. Lupinový olej je používaný i k farmaceutickým účelům, zejména pro fotoprotekci, proti aktinickému stárnutí, a pro ochranu pokožky před oxidačními útoky včetně znečištění.

Lupinový olej v koncentraci v mg./kg na extraktu: Lutein 41,3 Zeaxanthin 8,0 a Lupeol 6,960 a více než 80% polynenasycených mastných kyselin. Extrakce je chráněna užitným vzorem jako dietetika, potravinový doplněk a kosmetický přípravek.